İş ve Aile Arası Doğru İletişim

Günümüzde pek çok aile aile içi iletişim eksikliğinin nedenini çocuktan ya da dış faktörlerden kaynaklandığını düşünerek çözümü yanlış yerde arar. Hâlbuki iletişim kurma becerisini bebek yaştan itibaren aile öğretir. Çocuklar da bu davranışın geri bildirimini büyüdükçe aileye vermektedir.

Ailede zayıf, yetersiz, olumsuz bir iletişim varsa dış faktörler tabii ki öncelik kazanacaktır. Zaten aile de böyle bir durumu çok geç fark edecektir.

Günümüzde çok sık rastlanan bir örnek, anne-babanın yoğun iş hayatı veya stresli dönemlerinden dolayı, başta çocuğun bilgisayarla vakit geçirmesi ebeveyn tarafından bir avantaj olarak görülürken uzun vadede bilgisayar bağımlısı içine kapanık bir çocuk yaratılabilinmektedir. Olması gereken aile içi iletişimin yerini bilgisayar, zararlı alışkanlıkları olan bir arkadaş, öfke veya uyuşturucu alabilmektedir.

İş-Aile Arası Doğru İletişim çalışmaları ile yoğun iş hayatıyla aile sorumluluğunun nasıl bir arada varolabileceği ve nasıl düzene sokulabileceği ile ilgi sorunlarınızın ve sorularınızın yanında olup her birine beraber cavap buluyoruz.